İletişim

Tekirdağ / Çerkezköy

Ram Kenarı

Günümüzde her sektörde olduğu gibi tekstil sektöründe de geri dönüşüm büyük öneme sahiptir. Sektörde artan tüketim çılgınlığı, geri dönüşüm ile dengelenmeye çalışılmaktadır. Artan tüketime karşılık hızla artan geri dönüşüm çalışmaları farklı şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Bu geri dönüşüm çalışmalarından biri hiç kuşkusuz ram makineleri ile kumaşların kesilmesi sonucunda ortaya çıkan ram kenarlarının dönüştürülerek tekstil sektöründe farklı alanlarda kullanıma sunulmasıdır. Ram kenarı, tekstil sektöründe geri dönüşüm çalışmalarının en temel parçalarından biridir diyebiliriz. Peki ram kenarı tam olarak nedir ve hangi alanlarda, nasıl kullanılmaktadır?

Kumaş üreten fabrikalarda kumaşlar üretilirken kumaş kenarları kesilir ve kesilen kumaşların kenarları dışarıda kalır. Dışarıda kalan bu kumaş kenarları bir diğer adıyla kırpıntı kumaş , ram kenarı adıyla bilinmektedir. Ram kenarları, firmamız tarafından atık olarak geri dönüştürülmek üzere daha fazla atık çıkmaması ve çıkan atıkları da tekrar çeşitli alanlarda kullanıma sunmak adına toplanır. Topladığımız ram kenarı olarak adlandırılan bu tekstil atıkları kaliteye, renge ve diğer farklı kullanım yerlerine göre ayrılır ve gelen talepler doğrultusunda satışa sunulur.

Ram kenarlarını pamuk ram kenarı, likralı ram kenarı , sağma ve çile ram kenarı şeklinde sınıflandırabiliriz. Ram kenarları geri dönüşüm ile birlikte yeniden üretilen iplikler için hammadde olarak elyafa dönüştürülmede, kilim üretiminde, hobi, aksesuar gibi birçok farklı projelerin yapımında, bağ işlerinde fidanları bağlamada bağ ipi olarak ve daha birçok alanda kullanılmaktadır.

Ram kenarı, tekstil sektörünün en önemli geri dönüşüm çalışmalarından biridir. Ram kenarı sayesinde üretilen ürünlerin geri dönüşüm ürünleri olması ve pek çok alanda kullanılması çevreye de bir o kadar fayda sağlamaktadır. Siz de bu faydanın bir parçası olmak istemez misiniz?

Teklif Al

İlgilendiğiniz ürünler hakkında bizden teklif alın!

Bizimle şuanda iletişime geçmek için arayabilirsiniz!

Telefon: 0535 251 91 90
0535 452 61 69
Sıkça Sorulan Sorular

Kaliteli Bir Hizmet Almak İçin Bize Güvenebilirsiniz!

Silgi bezi, genellikle yüzeyleri temizlemek veya kurulamak için kullanılan bir tür temizlik malzemesidir. Özellikle hijyen, otomotiv bakımı ve benzeri alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Daha Fazla Bilgi

Öncelikle teklif formundan ilgilendiğiniz ürünü seçip talep oluşturmanız gerekmektedir. Talebiniz bize ulaştıktan sonra en kısa sürede sizinle irtibata geçilecektir. Dilerseniz telefon yada e-posta yoluyla da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Al     İletişim

Silgi bezi ve kumaş türlerimizden minimum 100kg sipariş verebilirsiniz.

Teklif Al

Yurt içinde Spagetti Yarn Yurt dışına ise Loopncraft markamız ile hizmet vermekteyiz. Teklif formunu kullanarak veya iletişim numaramızdan bize ulaşarak talebinizi iletebilirsiniz. Talebiniz bize ulaştıktan sonra en kısa sürede sizinle irtibata geçilecektir.

Teklif Al